I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Jesienna aura nas rozpieszczała

 

Wydawać by się mogło, że niedziela 10 listopada należeć będzie do takich samych mokrych i nieprzyjemnych dni jak kilka ją poprzedzających. Nic bardziej mylnego. W słoneczną, ciepłą, bezwietrzną niedzielę odbyła się kolejna w tym roku szkolnym wycieczka Uczniowskiego Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK”. Trasę rozpoczęliśmy w Górkach Wielkich od odwiedzenia grobu Zofii Kossak – Szatkowskiej polskiej powieściopisarki, uczestniczki ruchu oporu organizacji Żegota. W Górkach Wielkich znajduje się również poświęcone jej twórczości muzeum. Dalej trasa wiodła na Zebrzydkę (577 m n.p.m.) skąd grupa skierowała się przez Łazek na Błatnią (917 m n.p.m.). Po odpoczynku uczestnicy zdobyli  Klimczok (1117 m n.p.m.) i przez Szyndzielnię zeszli do Wapienicy, zapoznając się jeszcze z budową zapory betonowo – ziemnej im. Ignacego Mościckiego, której powstanie spiętrzyło wody rzeki Wapienicy i doprowadziło do utworzenia zbiornika wodnego – Jezioro Wielka Łąka.

Trasa wycieczki dobrana została zgodnie z  predyspozycjami oraz oczekiwaniami grupy i przysporzyła uczestnikom bardzo wielu wrażeń.  Przedstawiono historię i  budowę geologiczną terenu, po którym odbywała się wędrówka. Uczestnicy zapoznani zostali z szatą roślinną tej części beskidzkich lasów, ale przede wszystkim mile i aktywnie spędzili niedzielę. Tradycyjnie odbył się również  króciutki konkurs z ciekawymi nagrodami.

Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

 


Więcej informacji nt. działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl