I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Jakub Pieczka i 5 docenieni

W dniach 5-6 listopada 2010 w Wodzisławiu Śląskim odbyło się Laboratorium Młodego Aktora. Był to festiwal w trakcie,  którego najpierw grupy prezentowały przygotowane przedstawienia, a następnie przeprowadzone zostały warsztaty dla uczestników i instruktorów.

 

Wśród wielu wspaniałych grup z całego województwa, wystąpiła również grupa prowadzona przez Jakuba Pieczkę, ucznia naszego liceum. Przewodnicząca – Anna Dziedzic, wybitna nauczycielka dramy i reżyser – pochwaliła Kubę za umiejętność kreowania charakterów. „Dziękuję, panie Jakubie, że w końcu mogłem zobaczyć sztukę młodzieżową wśród tych wszystkich traktujących o śmierci” – to słowa Zbigniewa Skorka. Ostatnim członkiem jury był pan Bartłomiej Kamiński – socjolog i reżyser z Wrocławia.

 

 

Następnego dnia odbyły się warsztaty dla uczestników i nauczycieli. Kuba, instruktor grupy, rozpoczął od zajęć z panią Anną Dziedzic. Opiekunowie uczyli się tam dwóch najważniejszych podstaw teatru – „stop-klatki” i improwizacji.

 

Drugi wykład, prowadzony przez pana Skorkę, dotyczył ruchu scenicznego, roli rąk w sztuce teatralnej oraz pantomimy.

 

W końcu nadszedł moment ogłoszenia wyników festiwalu!!!

 

5 otrzymała WYRÓŻNIENIA za rozwój teatru autorskiego.

 

„5” swoją premierę miała 1 października w PCKul-u pod patronatem Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Opowiada ona historię chłopaka, który w poszukiwaniu swojej utraconej miłości wraca do Włoch, by odnaleźć ukochaną Francescę. Sprawa jednak się komplikuje, gdyż w miasteczku mieszka dokładnie 5 różnych dziewczyn o tym samym imieniu. Jak rozwiązuje się sytuacja? Wspaniałe tematy muzyczne dopasowane do tematyki uświetnione tańcem bardzo utalentowanych dziewcząt. Czego chcieć więcej? Polecamy obejrzenie tego spektaklu.

 

Obsada:

– Karolina Szafert

– Natalia Pęszor

– Monika Łęgowska

– Klaudia Tworuszka

– Wiktoria Maziarczyk

– Jakub Pieczka   

 

Tak zakończyła się przygoda z „5”. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze możliwość zobaczenia jej na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury, a wszystkim uczestnikom i prowadzącemu gratulujemy!