I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Jak było w Holandii?

Na przełomie listopada i grudnia  dwudziestu trzech uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, wraz z nauczycielami, uczestniczyło w wymianie polsko-holenderskiej.
            Celem podróży było miasto położone w centralnej Holandii – Woerden. W czasie pobytu uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe, nawiązywali nowe znajomości, poznawali kulturę oraz holenderskie zwyczaje.
            Po długiej podróży, młodzież dotarła do Kalsbeek College, gdzie została przywitana przez nowych kolegów ciepłym posiłkiem. Następnie udała się do rodzin, u  których zamieszkała. W ciągu kolejnych pięciu dni uczniowie zwiedzali najważniejsze i najciekawsze miejsca Holandii. Szczególnie  atrakcyjna była wizyta w stolicy – Amsterdamie. Młodzież miała okazję zobaczyć najsłynniejsze obrazy Rembrandta, Picassa, Van Gogha i wielu innych. Uczestników  zachwyciły również przyroda w Parku Narodowym oraz spacer plażą Morza Północnego. Był także czas na odwiedziny cmentarza, na którym pochowani zostali Polacy polegli w bitwie o Arnhem.
            Wymiana polsko-holenderska była dla naszej pszczyńskiej młodzieży bardzo interesującym doświadczeniem. Teraz ze zniecierpliwieniem oczekujemy przyjazdu naszych holenderskich przyjaciół.

 

Klaudia Komraus, Klaudia Oleś, Zofia Kosobudzka