I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

II Powiatowy Bieg Przełajowy Bitwy Pszczyńskiej

9 kwietnia 2014 roku odbył się II Powiatowy Bieg Przełajowy Bitwy Pszczyńskiej 1939r. Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej młodzież uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających wydarzenia związane z Bitwą Pszczyńską – złożenie wieńca przed pomnikiem, znajdującym się na skraju Lasku Brzeziny, przemówieniu Pana Starosty Pawła Sadzy, wspomnieniu wydarzeń historycznych z 1939r., przedstawionych przez Pana Mariana Małeckiego – Prezesa Stowarzyszenia „PRO MEMORIA”.

           

Do udziału w biegu zostały zaproszone reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pszczyńskiego. Młodzi sportowcy mieli do pokonania dystans 1300m, biegnąc od Lasku Brzeziny do stadionu piłkarskiego
KS „Grobla” Ćwiklice.

 

Nasza szkoła była reprezentowana przez Klaudię JĘDRZEJEK (klasa 2A), Agnieszkę ŚWIERCZEK (klasa 1C) oraz Wojciecha SZCZYRBĘ i Roberta TATARCZUCHA z klasy 1A. Rywalizację w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zdominowały uczennice naszego Liceum. Zwyciężyła Klaudia JĘDRZEJEK, która z dużą przewagą nad pozostałymi uczestniczkami biegu dobiegła bez zmęczenia na linię mety. Natomiast trzecie  miejsce na podium wywalczyła Agnieszka ŚWIERCZEK. Serdecznie gratulujemy!!! Na mecie na każdego uczestnika biegu czekała gorąca herbata oraz pyszna drożdżówka.

 

            Pierwsze trzy najlepsze osoby w każdej kategorii wiekowej otrzymały medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

           

            Organizatorami biegu byli: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Stowarzyszenie PRO MEMORIA, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

 

 

Agnieszka Szczypka – Wojciech