I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

I Ty możesz uratować komuś życie! Akcja rejestracja w Pszczynie!

 

W czwartek, 13 października w godzinach 8.00 – 18.00 będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

 

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

 

Rejestracja jest całkowicie darmowa. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka podczas akcji rejestracji 13 października między 8.00 a 18.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, przy ulicy 3 Maja 7.

 

Kto może zostać Dawcą szpiku?

 

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. Zarejestruj się podczas akcji rejestracji i pobierz wymaz. Z pobranej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Dawców.

 

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku:

https://fb.me/e/5CPb55SBw