I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Goście z Francji w naszej szkole

Już po raz szósty uczniowie uczący się języka francuskiego w naszej szkole wezmą udział w wymianie z francuskim liceum z Nord-Pas-de-Calais.  Zagranicznych gości powitamy 25.09.2013 i spędzą u nas 6 dni. Współpraca I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie z francuską szkołą w Aire-Sur-La-Lys, rozpoczęła się w roku 2008, kiedy to na wymianę wyjechała pierwsza grupa uczniów z Chrobrego. Od tamtej pory nasza szkoła ściśle związana jest z Północną Francją, którą każdego roku odwiedza nowa reprezentacja młodzieży.

Wraz z uczniami Chrobrego, goście z Francji zwiedzą zamek pszczyński, zagrodę żubrów oraz okolice naszego miasta. Zostaną również przyjęci przez starostę Pszczyny, pana Pawła Sadzę. Ponadto zwiedzą Katowice, Kraków, Wieliczkę i Oświęcim.