I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Erasmus+ w Janiszkach

Od 5 do 11 maja w litewskich Janiszkach spotkali się przedstawiciele pięciu państw biorących udział w programie Erasmus +..Uczniowie i nauczyciele z Austrii, Grecji, Litwy, Polski i Węgier pracowali w ramach przedsięwzięcia Don’t worry, be healthy. Po zajęciach w szkole był czas na zwiedzenie przepięknych okolic, poznanie tradycji regionu.

Podczas wizyty na Litwie dowiedziałam się wiele o innych europejskich krajach, które brały udział w projekcie „Don’t worry be healthy”, przede wszystkim o ich kulturze. Dzięki temu wyjazdowi poznałam niesamowitych ludzi, z którymi na pewno będę utrzymywać kontakt, a także poprawiłam wymowę i znajomość języka angielskiego przez nieustanne rozmowy z innymi. Cały wyjazd był cudownym doświadczeniem dla mnie, gdyż zwiedziłam przepiękną stolicę Litwy – Wilno, spróbowałam tradycyjnych potraw z obcych krajów oraz najważniejsze, doświadczyłam ogromnej gościnności, która sprawiła, że czułam się jak w domu.
Alicja Drezner
Podobała mi się możliwość doskonalenia języka angielskiego w niecodziennych okolicznościach. Dzięki temu wyjazdowi poznałam kuchnię i zwyczaje naszych sąsiadów .
Magda Koczy

Podczas realizacji projektu Erasums+ na Litwie dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o kulturze innych krajów i ich tradycjach. Poznałam również wspaniałych ludzi i zobaczyłam dużo pięknych i ciekawych miejsc. Program dał mi też szanse, na to abym poćwiczyła język angielski w praktyce i otworzyła się na różne ciekawe dyskusje. Podsumowując, jestem bardzo wdzięczna, że mogłam uczestniczyć w projekcie i zwiedzić Litwę, która zachwyciła mnie swoim bogactwem.
Natalia Olearczyk

Podczas pobytu na Litwie poprawiłam swoje zdolności językowe – płynność mówienia w języku angielskim. Miałam okazję spróbować tradycyjnej litewskiej kuchni. Zwiedziłam Wilno, okoliczne miejscowości i poznałam nowych ludzi.
Ola Wojtala

 

https://www.facebook.com/I-Liceum-Ogólnokształcące-im-Bolesława-Chrobrego-w-Pszczynie-1921569604813081/?__tn__=kC-R&eid=ARACG5wTo-vzqpagqA