I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Dzień Kariery z Campus France

Na początku tego roku nasze liceum przystąpiło do sieci korespondentów Campus France. W ramach tej współpracy w środę 13.03.2019 odbył się w naszej szkole „Dzień Kariery z Campus France”. Gościliśmy panią Elizę Łuczyńską, która jest Koordynatorem Campus France w Polsce. Młodzież uczącą się języka francuskiego w naszym liceum, a także gimnazjaliści i uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Studzionce oraz z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyli w prezentacji. Pani Eliza Łuczyńska przedstawiła możliwości studiowania w języku francuskim zarówno w Polsce jak i we Francji, zaprezentowała system studiów we Francji oraz stypendia rządu francuskiego, a także ofertę podwójnych francusko-polskich dyplomów. Podkreśliła korzyści wynikające ze znajomości języka francuskiego w przyszłej karierze zawodowej. Uczestnicy spotkania mieli też okazję wziąć udział w quizie na temat wiedzy o Francji.

Campus France to państwowa agencja na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Działa pod patronatem rządu francuskiego oraz we współpracy z uczelniami wyższymi. Sieć Campus France to 255 biur w 125 krajach na całym świecie. Blisko 500 koordynatorów doradza w wyborze odpowiedniego kierunku oraz uczelni we Francji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.pologne.campusfrance.org/pl

Mamy nadzieję, że nasza współpraca pozwoli uczniom dobrze zaplanować ścieżkę kariery zawodowej z wykorzystaniem języka francuskiego.