I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Dni Campus France

Campus

DNI CAMPUS FRANCE W NASZEJ SZKOLE

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France w tym roku organizują ósmą edycję Dni Campus France, które adresowane są do osób zainteresowanych budowaniem ścieżki kariery z językiem francuskim, studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi oraz nauką języka francuskiego. W ramach tego programu 27 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Elizę Łuczyńską, koordynatora Campus France w Polsce, która przyjechała specjalnie dla nas, aby opowiedzieć młodzieży, nie tylko o działalności Campus France, ale również pokazać dlaczego warto uczyć się języka francuskiego i jak należy budować swoją karierę.
Campus France to państwowa agencja na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Działa pod patronatem rządu francuskiego oraz we współpracy z uczelniami wyższymi. Sieć Campus France to 255 biur w 125 krajach na całym świecie. Blisko 500 koordynatorów doradza w wyborze odpowiedniego kierunku oraz uczelni we Francji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę : www.pologne.campusfrance.org/pl
Podczas spotkania odbył się quiz z wiedzy o Francji i języka. Następujące uczennice zdobyłe nagrody: I miejsce – Magdalena Świerczek, II miejsce – Wiktoria Wojnowska, III miejsce – Anna Skorupka.

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że nasza współpraca pozwoli uczniom dobrze zaplanować ścieżkę kariery zawodowej z wykorzystaniem języka francuskiego.