I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Dni Campus France w Chrobrym

Ambasada Francji, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują w tym roku dziesiątą edycję Dni Campus France. Wydarzenie adresowane jest do osób zainteresowanych  studiami we Francji, stypendiami rządu francuskiego, podwójnymi dyplomami francusko-polskimi oraz nauką języka francuskiego.

 

W ramach programu 23 marca 2022 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Elizę Łuczyńską, koordynatora Campus France w Polsce, która przyjechała  opowiedzieć młodzieży nie tylko o działalności Campus France, ale również pokazać dlaczego warto uczyć się języka francuskiego i jak należy planować swoją karierę.

Campus France to państwowa agencja na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Działa pod patronatem rządu francuskiego oraz we współpracy z uczelniami wyższymi. Sieć Campus France to 255 biur w 125 krajach na całym świecie. Blisko 500 koordynatorów doradza w wyborze odpowiedniego kierunku oraz uczelni we Francji.

Sieć Campus France Polska została powołana w 2012 roku i obecnie tworzona jest przez blisko 50 korespondentów współpracujących na zasadzie współpracowników-wolontariuszy. Jej działalność jest unikatowa na skalę światową i w takiej formule istnieje tylko w Polsce.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę : www.pologne.campusfrance.org/pl

Mamy nadzieję, że nasza współpraca pozwoli uczniom dobrze zaplanować ścieżkę kariery zawodowej z wykorzystaniem języka francuskiego.