I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

“Chcę wiedzieć czym oddycham”

Projekt “Chcę wiedzieć czym oddycham”

W grudniu zainaugurowany został projekt “Chcę wiedzieć, czym oddycham”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Pszczyńskiego Alarmu Smogowego. Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu, dzięki któremu dowiedzieli się podstawowych informacji o smogu oraz możliwości stworzenia autorskiego projektu społecznego “Zwolnieni z teorii”. Uczniowie otrzymali pyłomierze Dust Air, które pozwolą na monitorowanie jakości powietrza i wykonaniu zadań. Zakończenie projektu planowane jest na kwiecień 2024 r.

Przeczytajcie co Amelia, Milena, Martyna, Florian i Janek z 2a mają Wam do powiedzenia:

Hej! 6 grudnia wzięliśmy udział w wykładach i warsztatach na temat zanieczyszczeń powietrza, które odbyły się w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Od tego czasu bierzemy udział w projekcie edukacyjnym „Chcę wiedzieć, czym oddycham” oraz olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Dążymy do uświadomienia ludzi o obecnym problemie, jakim jest zła jakość powietrza. Chcemy pokazać jak dbać o swoje zdrowie w obecności smogu, ale i co robić, aby polepszyć jakość powietrza. Podczas spotkania w Starostwie dostaliśmy osobiste pyłomierze, których używamy do pomiarów, aby na bieżąco informować was o stanie powietrza. Mamy na celu dotarcie do jak największej liczby odbiorców, dlatego aktywnie działamy w mediach, przeprowadziliśmy ankietę i planujemy zorganizować lekcje o smogu w naszej szkole oraz kilku szkołach podstawowych.

Szukajcie nas na Instagramie pod nazwą #wygonsmoga.

Zespół projektowy: Amelia Folek, Milena Frej, Martyna Moń, Florian Dulemba, Jan Kloc.

Opiekunowie w szkole: Paulina Chlebek, Daria Chlebek

strona główna