I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Campus France w Chrobrym

W czwartek 16.03 2023 uczniowie naszego liceum mieli okazję spotkać się z Panią Iwoną Gorczycą-Polus, koordynatorką Campus France w Polsce. Prelegentka zaprezentowała  możliwości studiowania w języku francuskim zarówno w Polsce jak i we Francji, omówiła system studiów we Francji oraz przedstawiała stypendia rządu francuskiego i ofertę podwójnych francusko-polskich dyplomów.

Campus France to państwowa agencja na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Działa pod patronatem rządu francuskiego oraz we współpracy z uczelniami wyższymi. Sieć Campus France to 255 biur w 125 krajach na całym świecie. Blisko 500 koordynatorów doradza w wyborze odpowiedniego kierunku oraz uczelni we Francji.

Nasze liceum należy do sieci korespondentów Campus France od 2019 roku. Miło nam było gościć na spotkaniu uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Jesteśmy bardzo dumni, że jednym z Ambasadorów Campus France jest nasz absolwent, Tymoteusz Ciesielski, który studiuje obecnie w Nicei. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Instagram (Ambasadorzy_CampusFrancePolska).

O studiach we Francji można też przeczytać tutaj: www.pologne.campusfrance.org

Mamy nadzieję, że nasza współpraca pozwoli uczniom dobrze zaplanować ścieżkę kariery zawodowej z wykorzystaniem języka francuskiego.

Poniżej pięć zdjęć.