I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Campus France w Chrobrym

W czwartek 22.02 2024 uczniowie grup frankofońskich DELF naszego liceum mieli okazję spotkać się z Panią Iwoną Gorczycą-Polus, koordynatorką Campus France w Polsce. Prelegentka zaprezentowała możliwości studiowania w języku francuskim i angielskim we Francji, omówiła system studiów we Francji oraz przedstawiała stypendia rządu francuskiego i ofertę podwójnych francusko-polskich dyplomów.

Campus France to państwowa agencja na rzecz promocji francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą. Działa pod patronatem rządu francuskiego oraz we współpracy z uczelniami wyższymi. Sieć Campus France to 260 oddziałów w 126 krajach na całym świecie. Blisko 500 koordynatorów doradza w wyborze odpowiedniego kierunku oraz uczelni we Francji.

Nasze liceum należy do sieci korespondentów Campus France od 2019 roku.

O studiach we Francji można przeczytać tutaj: www.pologne.campusfrance.org

Warto dodać, że placówka dyplomatyczna Campus France udziela wszystkich informacji bezpłatnie, dlatego zachęcamy do kontaktu.

Jeśli szukasz konkretnych informacji o danej uczelni, kierunku lub życiu, kliknij tutaj: https://www.instagram.com/ambasadorzy_campusfrancepolska/

Znajdziesz tam bieżące porady studentów, którzy obecnie studiują we Francji i są chętni, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Campus France pozwoli uczniom dobrze zaplanować ścieżkę kariery zawodowej z wykorzystaniem języka francuskiego.