I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Bielsko – Biała Gaming Festival

W piątek  8 grudnia br. w ZSSiO w Bielsku-Białej odbył się Bielsko – Biała Gaming Festival pod honorowym patronatem prezydenta miasta P. Jarosława Klimaszewskiego. W ramach festiwalu odbył się emocjonujący turniej  gry FIFA 23. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Do turnieju zgłosiło się 46  drużyn z różnych szkół. Każda drużyna składała się z czterech graczy. 

Wśród wszystkich zespołów zgłoszonych do turnieju, od samego początku  wyróżniała się drużyna z naszego liceum, w składzie: Maciej Stopa i Szymon Muras jako dublet oraz Beniamin Botor i Konrad Skorupka jako zawodnicy indywidualni. Wszystkie rozgrywki były bardzo emocjonujące a nasi zawodnicy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami, co pozwoliło uzyskać trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Warto nadmienić, że duet Maćka i Szymona wygrał wszystkie pojedynki, a do tytułu mistrza zabrakło nam 2 punktów.

Nasza reprezentacja otrzymała nagrody indywidualne w postaci piłek, puchar, dyplom oraz bon na kwotę 500 zł, który uczniowie postanowili wykorzystać na doposażenie szkoły w sprzęt sportowy. 

Dziękujemy E-Sport Polska za zorganizowanie turnieju oraz naszej reprezentacji za godne reprezentowanie szkoły.

Hanna Kosobudzka