I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

A może Salamanka?

W ostatnim tygodniu roku szkolnego klasy trzecie uczące się języka hiszpańskiego miały okazję uczestniczyć w warsztatach językowych w Hiszpanii.

 

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Madryt, który urzekł  różnorodnością i słoneczną pogodą. W Muzeum Prado podziwialiśmy dzieła hiszpańskich mistrzów takich jak Diego Velazquez, Francisco Goya, El Greco. Drugi dzień spędziliśmy w Segovi i w Ávilli, gdzie poznaliśmy bogatą historię tego państwa .

 

Przez następne dni uczestniczyliśmy w kursie języka hiszpańskiego, który odbywał się w Salamance. Dzięki temu mieliśmy okazję porozmawiać z native speakerami oraz obyć się z językiem w praktyce. Z każdym dniem Salamanka, nazywana złotym miastem, zadziwiała coraz bardziej. Odwiedzane przez nas katedra, uniwersytet oraz rozmaite muzea zachwycały, nie wspominając o przepięknym rynku. Na zwiedzaniu nie zaprzestaliśmy! Dodatkowe lekcje tańca oraz gotowania urozmaicały jeszcze nasz pobyt w Hiszpanii. Cały wyjazd pełen był pozytywnej energii oraz motywacji do dalszej nauki języka hiszpańskiego.

Adíos.

Poniżej cztery zdjęcia ilustrujące pobyt w Hiszpanii.