I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Sprawozdanie z pobytu w Bad Segeberg

W dniach od 20 do 25 kwietnia 2010 roku uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wymianie młodzieżowej ze szkołą z Niemiec. Przez ostatnie 10 lat współpracowaliśmy z placówką w Kaltenkirchen. W tym roku po raz pierwszy pojechaliśmy do Bad Segeberg, (w tym samym regionie – Szleswig Holsztyn).

Część naszej grupy (8 osób) zakwaterowana była u rodzin, a 5 uczniów, znalazło nocleg w gościnnych murach gminnego ośrodka sportu miasta partnerskiego Pszczyny – Klein Rönau.

Pobyt był bardzo udany, dni wypełnione od rana do wieczora. Zobaczyliśmy Lubekę, Hamburg i pojechaliśmy na wyspę Sylt, której krajobraz znacznie różni się od znanych obrazów bałtyckich.

Pobyt był krótki, ale młodzież zdążyła nawiązać przyjaźnie z uczniami otwartymi, spontanicznymi, nastawionymi na poznanie polskiej kultury. Cieszymy się, że we wrześniu ponownie spotkamy się w Polsce.

Nasz wyjazd był finansowo wspierany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, Urząd Miasta w Pszczynie i Starostwo Powiatowe za co serdecznie dziękujemy.

koordynator wymiany Jolanta Moll