I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE

Nowi lektorzy języka francuskiego w Chrobrym

Od nowego roku szkolnego w naszym liceum pracuje nowy lektor języka francuskiego, AXEL LOUVRIER. Zastąpił on Julien’a Vangrevelinghe, który wyjechał na Węgry. Pan Axel pochodzi z Belgii (Mons) i prowadzi zajęcia w grupach frankofońskich DELF naszego liceum oraz w gimnazjach powiatu pszczyńskiego.

Przypomnijmy, iż lektor języka francuskiego pracuje w naszym liceum od 2006 roku, dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Powiatem Pszczyńskim i Komisariatem  Generalnym Belgii. Lektor reprezentuje Przedstawicielstwo Dyplomatyczne Wspólnoty Walonia-Bruksela w Polsce.

 

Naszą szkołę odwiedzać też będzie regularnie JEAN-PIERRE DARCEL, lektor reprezentujący Ambasadę Francji. On także poprowadzi zajęcia z nasza młodzieżą.

Obaj lektorzy pracują w ramach projektu  „ Klasy frankofońskie na Śląsku”, w którym nasze liceum bierze czynny udział.

 

Edyta Wojciech