I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

Młodzież w działaniu…

WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA W RAMACH PROGRAMU „MŁODZIEŻ             W DZIAŁANIU”

 

W czwartek 22.04.2010 10 osobowa grupa młodzieży naszego liceum wyjechała na 9 dniowy pobyt we Francji    w ramach europejskiego programu „Młodzież w działaniu”.

 

Wspólnie z francuskimi partnerami będziemy realizować projekt Rozjaśnijmy trudną przeszłość teraźniejszością” („Un passé noirci éclairé par le présent”).

 

Nasz projekt powstał w wyniku kontaktów, jakie nawiązaliśmy z grupą młodzieży francuskiej z regionu Nord-Pas-de-Calais. W trakcie  wizyty w naszej szkole  i wspólnych rozmów przekonaliśmy się, iż oba regiony i ich mieszkańców łączy bardzo wiele.

 

Podczas pobytu w Aire-sur-la-Lys będziemy między innymi zwiedzać muzeum górnictwa, europejską stolicę kultury Lille, a także port w Calais i Dunkierce. Wspólnie przygotujemy sztukę teatralną, którą następnie zaprezentujemy publiczności.